Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mikesz Coach według zasady 5F Sport

Człowiek czasami zastanawia się nad tym gdzie popełnia błąd w drodze do osiągnięcia sukcesu nie tylko związanego ze sportem.
Aby odpowiedzieć na to pytanie postanowiliśmy stworzyć zasadę 5F Sport związaną z Psychologią Sportu Pozytywnego. W skład tej zasady wchodzą z języka angielskiego takie słowa jak Fitness (ćwiczenia) , Focus (skupienie , koncentracja) , Fun (zabawa) , Fight (walka) , Freedom (wolność). Zachowanie równowagi w każdym z pięciu przedstawionych aspektach w konsekwencji sprawi , że osiągnięcie sukcesu przyjdzie nam zdecydowanie łatwiej.

 1. Fitness (ćwiczenia) - Najlepszymi słowami , jakie mogą wyjaśnić  pierwszą z pięciu zasada 5F Sport , to?
  "Trening czyni mistrza."
 2. Fitness (ćwiczenia) - Nawet największa inteligencja i mądrość ,  może być niewiele warta bez dobrej koncentracji. Koncentracja nie jest cechą wrodzoną. Można tę zdolność poprawić poprzez zastosowanie różnorodnych ćwiczeń. Umiejętność łatwej koncentracji ,to wyjątkowo cenna zdolność. Pozwala uczyć się szybciej, pracować skuteczniej, lepiej wykorzystywać czas i osiągać więcej.
  "Jesteśmy tym , co o sobie myślimy. Wszystko , czym jesteśmy , wynika z naszych myśli. Naszymi myślami tworzymy świat."
 3. Fun (zabawa) - Większość sportowców swoje pierwsze kroki związane ze sportem stawia z uśmiechem na ustach , gdyż początkowo proces treningowy to gry i zabawy pozwalające zintegrować się z grupą i sprawić byśmy pokochali to co robimy. No i też tak początkowo się dzieje , ale z czasem gdy przychodzi okres ciężkiej pracy treningowej i presja wyniku zapominamy o tym wszystkim.
  Zabawa wyzwala w nas uśmiech i pozytywne myślenie. "Pozytywne myślenie drogą do sukcesu."
 4. Fight (walka) - "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą." - św. Augustyn (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 5. Freedom (wolność) - Wolność. Jedno słowo które posiada tak wiele znaczeń. Niektórzy przez całe życie o niej mażą, a inni nie wiedzą co z nią robić. Kochaj to co robisz, wkładaj w to całe swoje serce, a satysfakcja z życia będzie niesamowicie wielka. 
  "Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej  zużywać.
  Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę. "-
  Jan Paweł II (Karol Wojtyła)