Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Coaching Sportowy

Podczas wieloletniego procesu treningowego, jakiego miałem przyjemność doświadczyć , zdałem sobie sprawę z faktu, iż coaching sportowy jest nieodłączną częścią procesu szkolenia zawodnika. Jest niezbędny na każdym poziomie zaawansowania, by móc odnosić regularne sukcesy.

Sprawność mentalna odgrywa niezwykle ważną rolę zarówno w sporcie amatorskim jak i wyczynowym, tak w dyscyplinach indywidualnych, jak w sporcie drużynowym. Każdy zawodnik może poprawić swoje zasoby mentalne tak, by w pełni móc wykorzystywać swój potencjał. Pomagam w tym pracując ze sportowcami jako ich trener mentalny.

Podczas coachingu sportowego można:

  • popracować nad optymalnym połączeniem życia szkolnego, domowego, koleżeńskiego i sportowego
  • uzyskać wsparcie w radzeniu sobie ze stresem związanym ze startami w zawodach
  • nauczyć się zmniejszać koszty emocjonalne związane z przegraną
  • nauczyć się radzić sobie z presją i rywalizacją
  • poznać techniki relaksacyjne łatwe do zastosowania przed startem
  • popracować nad koncentracją przed i w trakcie startu w zawodach
Coaching sportowy ma charakter regularnych, indywidualnych spotkań z coachem.

Częstotliwość spotkań jest zależna od zagadnienia, jakiego dotyczą, na ogół sesje odbywają się raz w tygodniu.

Czas trwania całego coachingu jest uzależniony od ustalonych celów i złożoności zagadnień, nad którymi będzie trzeba popracować. Pierwsze spotkanie służy wspólnemu zdefiniowaniu celów i ustaleniu zasad współpracy.